Aby móc zbudować odpowiednią masę mięśniową oraz ją uwidocznić, czyli zbudować odpowiednią rzeźbę, potrzeba jest nie tylko intensywnego treningu, ale równocześnie też bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniej diety. Właściwa dieta na rzeźbę jest elementem pozwalającym uwidocznić efekty długotrwałych wysiłków na siłowni. Właściwa dieta na rzeźbę stanowi uzupełnienie dla takiego elementu, którym jest trening na rzeźbę. Właściwa dieta to nie taka jak dieta na masę, ponieważ obie znacząco się od siebie różnią.

Istota diety na rzeźbę

Właściwie ułożony jadłospis w diecie na rzeźbę powinien opierać się na odpowiednio ułożonej kaloryczności jak również na odpowiednio ułożonej proporcji makroskładników. W dużej mierze taka dieta jest uzależniona od wskaźnika BMR. Zasadniczo dieta na rzeźbę ma na celu uwidocznienie efektów długotrwałej pracy na siłowni. Jej podstawowym celem jest utrata określonej ilości kilogramów, aby uwidocznić tkankę mięśniową. Niemniej jednak jej zasady można z powodzeniem wykorzystać również w typowej kuracji mającej na celu odchudzenie.

Najważniejsze zasady w diecie na rzeźbę

Aby móc mówić o skuteczności diety na rzeźbę, aby móc mówić o skuteczności utraty tkanki tłuszczowej ważne jest zastosowanie do kilku istotnych zasad. Chodzi mianowicie o:

– nie głodzenie się,

– regularne spożywanie posiłków,

– zrezygnowanie ze spożywania węglowodanów prostych,

– picie dużej ilości wody,

– nie objadanie się przed snem,

– dokładne kontrolowanie spożywanych makroskładników,

Redukcja tkanki tłuszczowej nie polega na tym, aby się zagłodzić. Głodówki to bowiem jeden z największych wrogów odchudzania jak również skuteczności diety na rzeźbę. Głodowanie tylko na samym początku może dawać pewne rezultaty, lecz z czasem spowoduje gorsze samopoczucie i pogorszenie sie wskaźników zdrowotnych. Regularne spożywanie posiłków to także jeden z kluczowych elementów, ponieważ stałe odstępstwa od posiłków zapobiegają podjadaniu, które tutaj jest bardzo poważnym wrogiem. Dlaczego należy pić dużo wody? Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej wymaga odpowiedniej ilości właściwych makroskładników. Te z kolei mogą być dostarczane właśnie poprzez płyny. Woda jest najlepszym transporterem owych makroskładników i to tym samym jest powodem, aby po nią jak najwięcej sięgać. Stosowny plan treningowy oraz właściwa dieta to dwa elementy, które pozwolą na uzyskanie stosownych, uzyskanie najlepszych rezultatów diety redukcyjnej. Zapas tłuszczowy zostanie usunięty tylko i wyłącznie wówczas, jeżeli będziemy stosować się do zalecanych reguł.

Dieta i trening to podstawa w dążeniu do uzyskania stosownych efektów w zakresie uzyskania właściwej sylwetki. Dieta na rzeźbę jak i trening na rzeźbę muszą mieć stosowne ramy, muszą również być stosowane w sposób regularny. Tylko wówczas będzie można mówić o zadowalających rezultatach, które będzie mógł uzyskać każdy człowiek. Brak regularności i pozwalanie sobie na jakiekolwiek odstępstwa będą skutkować brakiem zadowalających rezultatów.